5 основни елемента при отглеждането на гъби



В съвременната практика обаче част или целият конски тор се замества с други материали - органични торове, слама, сено, ленени отпадъци от промишлеността, градински отпадъци, дървени стърготини, борови кори, минерални добавки и други. За приготвянето на компост е необходима специална обработка, но тя може да бъде спестена, като се закупи готов от магазините.

Посадъчен материал - МИЦЕЛ, който се произвежда в специални лаборатории.

Определянето на сеитбените дати и сроковете за засаждане на разсада се явяват критични по отношение на неговото култивиране.

Тези условия се дължат на компонентите на компоста – животинска тор, слама, добавки като гипс, торове, микроелементи, калиева сол, стърготини, кора от бор и т.н.

Водеща медийна компания в сферата на селското стопанство!

Видео Брошури Видео рецепти Виртуални разходки

Чрез абонамента ще получавате и информация за важни предстоящи събития в бранша. Име*

Култивирани гъби могат да се отглеждат целогодишно, стига да е възможно пресъздаването на идеалните за растежа им условия. В тази фаза температурата и влажността на въздуха влияят съществено върху развитието им.

Той се развива много бързо – след две седмици е напълно прониква в компоста, което означава, че е достигнал точката, при която може да започне развитието на гъбите. По това време компостът изглежда като светлокафяв торф.

Изсушаването също е начин да запазите гъбите свежи, които след като се изсушат, се слагат в чували от плат и се съхраняват на сухо и прохладно място. Изсушените гъби издържат до година.

ВниманиеОбнови версията на браузъра си. Ако не го направиш някои функционалности може и да не работят коректно.

imate li pe4urki gotovi s 4uvali za gotovo za brane za doma i kolko e senata na 4uvala Остави коментар: Име:

В тях след приблизително две седмици при добри грижи ще поникнат печурки. Посадъчният материал в случая култивиране е мицелът, който ще даде живот на малки, свежи, домашно произведени печурки.

Оставя се върху чиста повърхност в условията на стайна температура, за да се стимулира мицелът. На следващия ден се пристъпва към засаждането.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *